Policjanci z Brzegu prowadzą postępowanie w sprawie nielegalnego składowiska odpadów na terenie byłego lotniska wojskowego w Skarbimierzu. Jak poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, chodzi o około 2 tysiące pojemników z chemikaliami.

W połowie maja policjanci z Brzegu otrzymali informację o nielegalnym składowaniu odpadów na terenie jednej z posesji w Skarbimierzu.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze znaleźli około 2 tys. zbiorników o pojemności 200 i 1000 litrów, w których znajdują się m.in. substancje ropopochodne – przepracowane oleje i rozpuszczalniki.

Pracownicy wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska pobrali już próbki gruntu i składowanych substancji, by określić ich zagrożenie dla środowiska. Obecnie policja prowadzi pod nadzorem prokuratury postępowanie, którego celem jest ustalenie, kto przywiózł odpady do Skarbimierza i kto jest odpowiedzialny za funkcjonowanie składowiska.

Komenda Powiatowa Policji w Brzegu prosi wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą KP Policji.

Czytaj więcej

Skomentuj