Policjanci z Ełku zatrzymali 35-letniego kierowcę. Bogdan A. prowadził ciężarową śmieciarkę mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W środę, kilkanaście minut po godzinie 13 w miejscowości Siedliska, policjanci ruchu drogowego ełckiej komendy zatrzymali 35-letniego kierowcę ciężarowej śmieciarki. Bogdan A. był akurat w pracy.

Ciężarówka, którą prowadził jechała niezgodnie z przepisami. Kierowca zjeżdżał co chwila z prawego pasa na lewy, zajmując całą jezdnię. Okazało się, że 35-letni kierowca jadący służbowym samochodem był pijany – miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci ustalili, że kilkanaście minut wcześniej Bogdan A. wywożąc śmieci z kontenera stojącego przy ul. Mickiewicza w Ełku, uszkodził zaparkowanego tam golfa.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na 10 lat może stracić prawo jazdy. Dodatkowo 35-latek nie uniknie odpowiedzialności za wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu i uszkodzenie samochodu.

źródło: policja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj