mBank otrzymał wyróżnienie za kampanię reklamową „Ile pieniędzy wyrzucasz na opłaty bankowe? – Policz i wybierz mBank”. W nawiązaniu do hasła powierzchnią reklamową kampanii były m.in. śmieciarki.

Kampania ambientowa mBanku trwała od kwietnia do maja 2008 roku. Przez pierwsze dwa tygodnie kampanii, w 7 największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Katowice i Trójmiasto) zobaczyć można było śmieciarki z hasłem: „Ile pieniędzy wyrzucasz na opłaty bankowe? Policz i wybierz mBank". Akcja obejmowała także wybrane centra handlowe, gdzie na koszach na śmieci, przez miesiąc widoczne były tabliczki z tym samym hasłem.

Specjaliści wyróżnili zeszłoroczną kampanię mBanku tytułem Outdoor/Indoor – Kampania Out of Home Roku 2009 za siłę kontekstu oraz spójność nośnika z przekazem mBanku. Nagroda ta jest przyznawana przez dziennikarzy marketingowych i jest wynikiem ich całorocznych obserwacji oraz analiz rynku w zakresie kampanii Out of Home. Raport Specjalny "Outdoor/Indoor", podsumowujący najważniejsze wydarzenia marketingowe w 2008 roku ukazał się 4 marca br., jako dodatek do nr 9 Media & Marketing Polska.

Koncepcję kreatywną i projekty do kampanii przygotowała agencja  Czteryczwarte, media zakupił dom mediowy Vizeum, a od strony realizacyjnej kampanię przeprowadziła Fabryka Pomysłów.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj