Z okazji Dnia Ziemi już trzeci raz zawita do Warszawy akcja “Zamień odpady na kulturalne wypady”. “Dajemy możliwość wymiany przyniesionych odpadów na bilety do instytucji kulturalnych (kin, teatrów, muzeów, galerii, do klubów oraz na koncerty i warsztaty artystyczne)” – informują organizatorzy. Zebrane surowce zostają poddane segregacji i recyklingowi.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna i kulturalna oraz pokazanie, że oba obszary – ekologia i kultura – muszą iść w parze. Wielka wymiana odbędzie się 16 kwietnia (w sobotę) przy ulicy Bednarskiej 2/4 przed Akademickim Radiem Kampus i trwać będzie od 10.00 do 15.00.

Aby otrzymać bilet, każda osoba powinna przynieść jeden z następujących zestawów odpadów lub mieszankę kilku z nich:

– 5 sztuk sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki…),
– 1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer),
– 10 butelek lub słoików szklanych,
– 10 butelek lub kubeczków plastikowych lub 40 sztuk foliówek,
– 10 puszek aluminiowych po napojach,
– 10 kartonów po napojach,
– 10 zużytych baterii,
– 5 kg makulatury.

UWAGA: z powodu ograniczonej liczby biletów jedna osoba otrzyma tylko jeden bilet, niezależnie od ilości przyniesionych odpadów.

Akcja warszawska jest jedną z 12 podobnych akcji, które na terenie całego kraju organizuje Fundacja EkoRozwoju dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koordynatorem wydarzenia w stolicy jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.


 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj