Burmistrz Sochaczewa podpisał umowę z firmą PW BIT, która do końca maja zbuduje miejski system monitoringu. Za zakup i montaż sprzętu, wyposażenie Centrum Monitoringu, przeszkolenie pracowników oraz trzyletnią konserwację systemu firma otrzyma 188 tys. zł.

Miasto posiada jedną kamerę obrotową na budynku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, natomiast PW BIT uruchomi kolejnych 11 kamer: 5 obrotowych i 6 stałych. Część z nich będzie zamontowana na budynkach, część na specjalnie ustawionych słupach.

Pierwotnie Centrum Monitoringu miało się mieścić w Komendzie Powiatowej Policji, ale w związku z planami budowy nowej siedziby KPP burmistrz zdecydował o ulokowaniu Centrum w Urzędzie Miejskim. Pracownikom obserwującym ulice i place wystarczy jeden, kilkunastometrowy pokój na I piętrze.

– Sygnał z kamer trafi do Centrum Monitoringu drogą radiową. Po konsultacjach z innymi samorządami, które mają już monitoring, zdecydowaliśmy się na kamery firmy Bosch. Zażądaliśmy dostarczenia sprzętu, który może pracować przy temperaturze od -40oC do +50oC. W zależności od rodzaju awarii, firma PW BIT będzie mieć od 4 do 24 godzin na usunięcie usterki kamery lub systemu rejestrującego obraz – wyjaśnia burmistrz Bogumił Czubacki.

W ramach zawartej umowy PW BIT wyposaży Centrum Monitoringu w meble i niezbędny sprzęt techniczny, przyłączy wszystkie kamery do systemu, uruchomi monitoring, przeszkoli co najmniej sześć osób z obsługi i administrowania systemem.

– Jestem bardzo zadowolony, że po kilku próbach przetarg udało się wreszcie rozstrzygnąć. Cierpliwość się opłaciła, ponieważ w porównaniu z pierwszym postępowaniem kasa miasta zaoszczędziła na tym 70 tys. zł. Zaskakującym był dla mnie fakt, że firma zewnętrzna okazała się dużo tańsza od miejscowej, mimo iż będzie konserwować monitoring przez 3 lata – dodaje B. Czubacki.

źródło: sochaczew.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj