Znana włoska aktorka Sophia Loren zaapelowała o uwolnienie Kampanii, w tym jej rodzinnej miejscowości Pozzuoli koło Neapolu, ze zwałów niewywiezionych śmieci. W apelu na łamach dziennika “La Repubblica” aktorka podkreśliła, że to co się dzieje na południu Włoch, to “hańba narodowa”.

"Śledzę z głębokim zaniepokojeniem tę autentyczną tragedię w związku z zaleganiem śmieci w całej Kampanii, w naszym Neapolu i w moim Pozzuoli" – powiedziała włoska gwiazda. Podkreśliła następnie: "Dzisiaj zastanawiam się, czy mamy przynajmniej prawo do nadziei".

"Jestem zdumiona w obliczu tego nieszczęścia w czasach pokoju" – wyznała Sophia Loren. I zapytała: "Jak można było do tego doprowadzić? Jak można było pozwolić na to, by obrażano godność, piękno, antyczną kulturę tej jednej z najpiękniejszych krain na świecie?"

Sophia Loren poprosiła również mieszkańców Kampanii, by współpracowali z władzami w celu rozwiązaniu kryzysu. Wezwanie to odnosi się bezpośrednio do protestów miejscowej ludności przeciwko lokalizacji nowych wysypisk, co uniemożliwia definitywne rozwiązanie kryzysu śmieciowego.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj