W Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie) otwarto stację przeładunkową i sortownię odpadów. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania “Rozwiązanie gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Ustrzyki Dolne i innych gminach bieszczadzkich”.

Do ustrzyckiego zakładu trafiają śmieci z dziewięciu gmin: Olszanicy, Cisnej, Baligrodu, Soliny, Leska, Lutowisk, Czarnej, Ustrzyk Dolnych i Tyrawy Wołoskiej.

Stacja prowadzi selekcję śmieci zmieszanych i wstępnie segregowanych w gospodarstwach domowych. Są tu zwożone i zagospodarowywane również odpady niebezpieczne, wielkogabarytowe i budowlane. W przyszłości ma powstać kompostowania, w której odpady biodegradalne (np. słoma, liście, gałęzie itp.) będą kompostowane z tymi z miejskiej oczyszczalni ścieków.

Inwestycja kosztowała ponad 7 mln zł. Większość pieniędzy samorząd Ustrzyk Dolnych pozyskał z Ekofunduszu oraz Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki inwestycji wkrótce będzie można zamknąć przestarzałe i przepełnione wysypisko w podustrzyckich Brzegach Dolnych.

źródło: nowiny24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. I tak oto w Stolicy polskich Bieszczad Ustrzykach Dolnych, gdzie rozwija się turystyka, gdzie powstają nowe inwestycje turystyczne władze chcą w przyszłości zaserwować KOMPOSTOWNIE, przez co wszystko ZNISZCZĄ

Skomentuj