Pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego realizowanego w Sosnowcu pokazuje, że mieszkańcy tego miasta chcą spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu.

W ramach realizacji zwycięskich projektów prekursorskiej edycji Budżetu Obywatelskiego powstaną place zabaw, zewnętrzne siłownie oraz boiska. Szacuje się, że w mieście przybędzie ok. 160 nowych urządzeń, których wartość opiewa na ponad 2,5 mln zł. Obecnie można także składać propozycje do drugiej edycji projektu.

Ciekawe urządzenie zostanie zainstalowane w Klimontowie przy ul. Kraszewskiego, gdzie oprócz najczęściej spotykanych elementów na placach zabaw pojawi się – pierwsze w mieście – urządzenie do tzw. street workaoutu (ćwiczeń na świeżym powietrzu). Z kolei na terenie przy Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Braci Mieroszewskich) powstanie miniobserwatorium z dwoma teleskopami, a na placu przy Przedszkolu nr 44 (ul. Lubelska) zacumuje statek.

Zdaniem mieszkańców w Sosnowcu powinno się znaleźć więcej punktów, w których można będzie zadbać o swoją kondycję. Stąd też w mieście przybędzie osiem nowych siłowni plenerowych oraz kolejne boiska: do piłki nożnej oraz ręcznej – Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu ogłosiliśmy przetarg na budowę czterech wielofunkcyjnych boisk. Jeśli zsumujemy te projekty, to na boiska, siłownie i place zabaw z budżetu obywatelskiego przeznaczymy ponad 4,5 mln. zł. To pokazuje, że naprawdę warto zgłosić swój projekt i walczyć o głosy – zauważa Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Tym bardziej, że już w najbliższy piątek (22 maja) mija termin składania wniosków do II edycji Budżetu Obywatelskiego.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj