Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Sowińska: od 1 lipca br. obowiązek przytwierdzania zakrętek do butelek

Sowińska: od 1 lipca br. obowiązek przytwierdzania zakrętek do butelek
pap/jw
27.06.2024, o godz. 11:33
czas czytania: około 1 minuty
0

Od1 lipca br. w życie wchodzi obowiązek przytwierdzania zakrętek do butelek – przypomniała w czwartek wiceminister klimatu i środowiska Anita Sowińska. Wyjaśniła, że pozostawienie nakrętek przy butelkach jest "najbardziej ekologicznym rozwiązaniem".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceszefowa Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ) przypomniała, że obowiązek przytwierdzania przez producentów zakrętek do butelek plastikowych wchodzi w Polsce w życie w najbliższy poniedziałek, a więc 1 lipca br.

Przytwierdzanie zakrętek do butelek

– Jest jeszcze jedna zmiana, która będzie obowiązywać od 1 lipca tego roku. To jest obowiązek przytwierdzania zakrętek do butelek – powiedziała.

Sowińska wyjaśniła, że “jest to dobre rozwiązanie, dlatego że (…) te nakrętki bardzo często trafiają do wód, do oceanów, są jednym z najczęściej znajdywanym odpadów na plażach”. Dodała, że nakrętki nieprzytwierdzone do butelek to również realny problem w przetwarzaniu odpadów.

Cenny surowiec

– Takie nakrętki przechodzą przez sita w sortowniach odpadów i (…) lądują najczęściej albo na składowiskach, albo w najlepszym wypadku są spalane. Ale nie o to nam chodzi, dlatego że te nakrętki są bardzo cennym surowcem i chcemy, aby one trafiały do recyklingu, a nie na składowiska, czy do spalenia – doprecyzowała wiceminister klimatu. Podkreśliła, że “najbardziej ekologicznym rozwiązaniem” jest pozostawienie nakrętek przy butelkach i wrzucenie zużytej butelki wraz z nakrętką do żółtego pojemnika.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024