Zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon porządków na działkach i ogródkach przydomowych. Gorzowska Straż Miejska przypomina o podstawowych zasadach, o jakich powinni pamiętać gospodarze działek.

W związku z wiosenną poprawą pogody coraz częściej będziemy obserwowali porządki na działkach i w ogrodach przydomowych. Co za tym idzie, zaczną gromadzić się śmieci i odpady ogrodnicze. Straż Miejska przypomina i apeluje, by wszelkie nieczystości nagromadzone przez okres zimowy nie trafiały do pobliskich parków, lasów czy zieleńców.

Strażnicy przypominają również, że podczas sprzątania można wypalać elementy roślinne. Należy jednak to robić w sposób nieuciążliwy dla innych osób, odpady pochodzenia roślinnego powinny być spalane na ogrodach działkowych pod pełną kontrolą osób dorosłych. Najlepiej robić to w godzinach wieczornych lub rannych, gdyż nie powoduje to uciążliwości dla okolicznych mieszkańców. Podczas wypalania nie można dopuścić do znacznego zadymienia okolicy.

W związku z wypalaniem odpadów roślinnych Straż Miejska przypomina również, że w przypadku ujawnienia spalania innych odpadów (komunalnych), będą wyciągane konsekwencje prawne w stosunku do osób naruszający przepisy porządkowe regulujące warunki dopuszczalności wypalania pozostałości roślinnych. W ogrodach domowych i działkowych spalanie odpadów roślinnych dopuszczalne jest od 15 października do 15 kwietnia danego roku.

źródło: gorzów.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj