Do 2014 roku w mieście powstanie pierwsza w regionie i jedna z największych w Polsce spalarnia odpadów komunalnych – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Inwestycja już została ujęta zarówno w Planie Gospodarki Odpadami Województwa Łódzkiego na 2011 rok, jak i w zaktualizowanym Planie Gospodarki Odpadami dla Miasta Łodzi.

Proponowane są trzy lokalizacje:  obszar wokół Grupowej Oczyszczalni Ścieków Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej, w sąsiedztwie innych obiektów gospodarki komunalnej, w tym nowo wybudowanej instalacji termicznego przekształcania osadów ściekowych przy ul. Sanitariuszek;  teren elektrociepłowni EC4 przy ul. Andrzejewskiej oraz teren byłego Zakładu Energetyki Cieplnej "Ustronna" przy ul. Demokratycznej 114.

MTP 300 x 250

Łódzka spalarnia będzie mniejsza tylko od warszawskiej, która póki co jest jedyną spalarnią odpadów komunalnych w Polsce. Rocznie będzie w stanie przetworzyć do 250 tys. odpadów.  Spalarnia odpadów w Łodzi będzie kosztować 660 mln zł. 363 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj