Do 2014 roku w mieście powstanie pierwsza w regionie i jedna z największych w Polsce spalarnia odpadów komunalnych – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Inwestycja już została ujęta zarówno w Planie Gospodarki Odpadami Województwa Łódzkiego na 2011 rok, jak i w zaktualizowanym Planie Gospodarki Odpadami dla Miasta Łodzi.

Proponowane są trzy lokalizacje:  obszar wokół Grupowej Oczyszczalni Ścieków Łódzkiej Aglomeracji Miejskiej, w sąsiedztwie innych obiektów gospodarki komunalnej, w tym nowo wybudowanej instalacji termicznego przekształcania osadów ściekowych przy ul. Sanitariuszek;  teren elektrociepłowni EC4 przy ul. Andrzejewskiej oraz teren byłego Zakładu Energetyki Cieplnej "Ustronna" przy ul. Demokratycznej 114.

Łódzka spalarnia będzie mniejsza tylko od warszawskiej, która póki co jest jedyną spalarnią odpadów komunalnych w Polsce. Rocznie będzie w stanie przetworzyć do 250 tys. odpadów.  Spalarnia odpadów w Łodzi będzie kosztować 660 mln zł. 363 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych.

źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj