Prezydent Krakowa wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie przy ul. Giedroycia.

Krakowski Holding Komunalny SA będzie mógł kontynuować procedurę związaną z pozyskiwaniem kolejnych decyzji administracyjnych na realizację inwestycji. – Mając decyzję możemy złożyć wniosek o unijne dofinansowanie na budowę zakładu. Dokumentację mamy już gotową i najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia zawieziemy ją do Warszawy – informuje Marek Jaglarz, prezes KHK SA. Wniosek o dofinansowanie, po opinii Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, trafi do Brukseli. Decyzję w tej sprawie poznamy jesienią. Przypomnijmy, że na cały projekt wart około 700 milionów, w ramach którego powstaje inwestycja Kraków może dostać ok 400 mln unijnego wsparcia.

Równocześnie z ubieganiem się o pomoc z Unii Europejskiej, Krakowski Holding Komunalny SA złoży wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. – Liczę, że w pierwszej połowie 2011 roku podpiszemy umowę z wykonawcą – mówi prezes KHK SA. Zgodnie z planem, uruchomienie zakładu przy Giedroycia powinno nastąpić w 2014 roku.

źródło: krakow.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj