Jedna ze znanych zachodnich firm chce wybudować w Ostrołęce spalarnię odpadów, w której utylizowano by śmieci z dużej części Mazowsza, z Łomży, Olsztyna i Białegostoku – informuje “Tygodnik Ostrołęcki”.

Pomysłodawcą zlokalizowania w Ostrołęce tej ogromnej, wartej 750 mln zł inwestycji, jest Sławomir Nosek, prezes ostrołęckiej elektrowni w latach 1998 – 2003. Obecnie Nosek jest dyrektorem oddziału spółki Termall, która współpracuje z potencjalnym inwestorem, mającym w planach wybudowanie u nas spalarni.

– Ostrołęka jest idealnym miejscem na spalarnię. Posiada doskonałe połączenia komunikacyjne, ma też rynek ciepła, co ważne, bo spalarnia to nic innego, tylko elektrociepłownia, tyle że zasilana innym paliwem. I normy emisji są w tym wypadku dużo ostrzejsze. Koniecznie trzeba tu zaznaczyć, że czystość spalin ze spalarni jest dużo wyższa niż ta pochodząca z większości instalacji przemysłowych w Polsce – tłumaczy w "TO" Nosek.

Planowany termin uruchomienia spalarni to 2013 rok. Jak dowiedział się nieoficjalnie "Tygodnik Ostrołęcki", Ostrołęka mogłaby dzięki budowie spalarni sporo zyskać. W ramach offsetu inwestor jest gotowy wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych na potrzeby miasta.

źródło: Tygodnik Ostrołęcki, to.com.pl

Czytaj więcej

Skomentuj