Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Specjaliści podpowiadają, jak chronić drzewa w centrach miast

Specjaliści podpowiadają, jak chronić drzewa w centrach miast
jw
22.11.2019, o godz. 10:30
czas czytania: około 1 minuty
0

Zapewnienie zrównoważonego rozwoju miast jest trudnym i złożonym procesem, dlatego też wymaga bliskiej współpracy międzysektorowej. Drzewa w mieście nie tylko tworzą przyjazną do życia przestrzeń – zwiększenie ich liczby to także konieczność wynikająca z gwałtownych zmian klimatycznych. Z tych względów powstała publikacja "Infrastruktura w zgodzie z drzewami".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Publikacja jest efektem zawiązania koalicji „Drzewa w mieście”, która angażuje miejskie jednostki odpowiedzialne za zieleń i urbanistyczny kształt miasta, przedstawicieli biznesu, aktywistów oraz gestorów sieci.

W ramach współpracy Fundacji Dom Pokoju, Fundacji Ekorozwoju, Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, firmy Skanska, Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia a także dr inż. Marzeny Suchockej oraz mgr inż. arch. kraj. Dominiki Krop-Andrzejczuk udało się zdiagnozować liczne bariery utrudniające sadzenie drzew w obrębie ścisłego centrum miasta – prawne, mentalne czy wynikające z niewystarczającej wiedzy na temat dostępnych technologii.

W efekcie powstał prosty podręcznik, który podpowiada, jak współpracować, przedstawia
niekonwencjonalne metody ochrony cennych drzew oraz zabezpieczania drzew w trakcie prowadzenia inwestycji, a także podsumowuje sprawdzone wrocławskie rozwiązania związane z dbaniem o młode drzewa.

https://www.facebook.com/katarzyna.szymczakpomianowska.3/posts/493071254620176

Publikację opracowano w przystępny sposób i wzbogacono ilustracjami, aby służyć jako użyteczne narzędzie, które przyczyni się do zwiększenia liczby drzew w miastach.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024