Bydgoscy strażnicy miejscy będą surowo karać mieszkańców, którzy nie sprzątają w miejscach publicznych po swoich czworonożnych pupilach.

Za nieposprzątanie po swoim zwierzęciu jego właściciel będzie musiał zapłacić mandat w wysokości nawet 500 zł. Ma to być sposób na zmotywowanie mieszkańców do dbania o prządek wokół siebie sprzątania po swoich psach.

Władze miasta przypominają, że w wielu miejscach na terenie miasta ulokowane są dystrybutory z woreczkami na nieczystości. Podobne woreczki można kupić także w większości kiosków z prasą. Niedawno, Urząd Miasta zakupił dziesięć automatów z ekologicznymi, papierowymi torebkami do zbierania nieczystości pozostawianych przez zwierzęta, które rozlokowano w następujących punktach: ul. Pod Blankami, Mostowa, Gdańska, park Kochanowskiego i plac Wolności. Po uiszczeniu opłaty w wysokości 50 gr dystrybutor wydaje torebkę papierową z łopatką, za pomocą której w łatwy i higieniczny sposób można zebrać nieczystości pozostawiane przez psy. Dochód z wydawania torebek papierowych zasili Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt.

źródło: bydgoszcz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj