Konkursy plastyczne, warsztaty, prezentacje multimedialne – to elementy pilotażowej kampanii edukacyjnej „Sprzątaj po swoim psie”, która prowadzona będzie w szczecińskich przedszkolach. Akcja ruszy z początkiem nowego roku i potrwa do wiosny.

Adresatami kampanii będą dzieci z najstarszych grup przedszkolnych. Spotkania poprowadzą pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska szczecińskiego magistratu oraz strażnik miejski. Akcji towarzyszyć będzie wiele atrakcji m.in.: konkurs plastyczny „Sprzątaj po swoim psie”, prezentacje multimedialne. Dzieci zapoznają się również z działaniem dystrybutorów na woreczki do sprzątania.

Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Laureaci konkursu otrzymają okolicznościowe nagrody. Kampania edukacyjna ruszy w styczniu i potrwa do marca. Przewidywany czas spotkania 30 – 45min. Wstępnie przewiduje się przeprowadzenie akcji w 25 szczecińskich przedszkolach. Placówki mogą zgłaszać chęć udziału w kampanii do 17 grudnia 2010 r.

Kampania edukacyjna wśród przedszkolaków to kolejny element działań zachęcających mieszkańców do sprzątania po swoim psie. W ostatnich dwóch latach miasto zakupiło blisko 80 koszy i dozowników wyposażonych w woreczki na psie odchody, które zostały zamontowane m.in. na Jasnych Błoniach, wzdłuż al. Jana Pawła II, w parku Kasprowicza, w parku Andersa i na placu Teatralnym. Mieszkańcom rozdano ok. 200 tys. woreczków. Zgodnie ze stanowiskiem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Szczecinie, dozwolone jest umieszczanie odchodów zwierzęcych w pojemnikach na odpady komunalne (zwykłe kosze uliczne). Liczba pojemników do których można wyrzucić te nieczystości took. 2000 szt. Akcję informacyjną od kilku lat prowadzi również straż miejska.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj