Prawie 1,5 tony odpadów zebrali pracownicy fabryki WINIARY w Kaliszu, którzy w ostatni czwartek wzięli udział w sprzątaniu Lasu Winiarskiego.

W akcji zorganizowanej we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Przedsiębiorstwem Oczyszczania Miasta "EKO" uczestniczyło  blisko 100 ochotników. 

W ciągu dwóch godzin ochotnicy zebrali 1,5 tony śmieci. Oprócz góry papierów,  szklanych butelek, słoików i  foliowych toreb pracownicy natknęli się m.in. na szczątki samochodu, części garderoby, kołpaki, sprężyny i śmieci po wędkarzach. Sprzątanie lasu zorganizowane zostało we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu. Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu zaopatrzył pracowników fabryki w worki na śmieci oraz rękawice.

– Z zadowoleniem przyjąłem informację o inicjatywie pracowników fabryki WINIARY. Doceniam  to, że przedsiębiorcy, obok obywateli – głównych użytkowników środowiska – włączają się w działania na rzecz ochrony środowiska. Każda akcja tego typu, dzięki której zyskuje otaczająca nas przyroda godna jest zauważenia i naśladowania. Poza tym partnerstwo z biznesem na rzecz środowiska jest jednym z kierunków działań miasta, zapisanym w „Programie ochrony środowiska dla Kalisza” tak więc akcja firmy WINIARY jest dowodem na to, że współpraca ta zmierza w dobrym kierunku – podkreśla  Janusz Pęcherz, prezydent  Kalisza.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj