Po wakacjach, tradycyjnie w trzeci weekend września, Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja “Sprzątanie świata-Polska” zapraszają szkoły, gminy, ośrodki szkolno-wychowawcze, firmy oraz pozostałe zainteresowane instytucje, a także osoby prywatne do wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata”.

"18-20 września 2009 to termin światowej akcji. Ale jeśli trzeba będzie zorganizować akcję w innym terminie lub częściej – róbmy to aż do skutku. Serdecznie prosimy, aby w akcji Sprzątanie świata – Polska szczególną opieką objąć lasy, które wciąż wymagają naszej troski. Liczba dzikich wysypisk w lasach jest olbrzymia – PGL Lasy Państwowe wydają rocznie wiele milionów złotych na ich uprzątanie. A przecież wystarczy nie śmiecić – bo to nie Marsjanie podrzucają nam śmieci… A las to świetny pochłaniacz dwutlenku węgla, stabilizator lokalnego klimatu, wielkie bogactwo form życia, również źródło wielu surowców – ale i wspaniałe miejsce, w którym dobrze się czujemy.

Jak zawsze prosimy nie tylko o sprzątanie, ale w pierwszej kolejności – o nieśmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono! Nie tolerujmy tego – każde wykroczenie należy zgłaszać policji lub straży miejskiej, w swoim urzędzie gminy, a warto także mediom. Taka współpraca jest potrzebna i korzystna.

Przy organizacji akcji sprzątania zachęcamy do kontaktu z nadleśnictwami, kołami łowieckimi i związkami wędkarskimi. Znaleźć tam można fachową i życzliwą pomoc. Zachęcamy do przesyłania zdjęć z przeprowadzonych akcji sprzątania, najlepiej w wersji elektronicznej, będziemy je na bieżąco zamieszczać w naszych serwisach internetowych. Przygotowaliśmy też ankietę udziału w akcji Sprzątanie świata – Polska, o której wypełnienie i przesłanie do nas prosimy. Zachęcamy również do wykorzystania elektronicznego formularza sprawozdania na www.naszaziemia.pl" – czytamy w komunikacie organizatora.

źródło: naszaziemia.pl

Czytaj więcej

Skomentuj