Podczas akcji „Sprzątanie Świata”, 17 września, przed Portem Łódź będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Uczestnicy zbiórki otrzymają w zamian ekologiczne gadżety: kubki termiczne i torby na zakupy.

Punkt odbioru elektroodpadów będzie uruchomiony na parkingu przed sklepem Leroy Merlin przy ulicy Pabianickiej 245, w godzinach 10-16.

Przyjmowany będzie zarówno drobny sprzęt AGD i RTV: suszarki, lokówki czy magnetofony, jak i o większych gabarytach: lodówki, pralki czy zmywarki. Szkodliwych dla środowiska naturalnego elektroodpadów nie można wyrzucać do zwykłych śmietników. Trzeba je umieszczać w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, bądź oddawać do punktów zbiórki.

Dodatkowo, w związku z trwającym w tym czasie Ogólnopolskim Tygodniem Zbiórki Telefonów Komórkowych, podczas akcji do specjalnych pojemników będą zbierane stare telefony.

Organizatorzy akcji: Fundacja Nasza Ziemia i Stena Recycling część dochodu ze zbiórki przeznaczą na wsparcie programu „Zielona Stopa Filantropa". Zakupione zostaną energooszczędne świetlówki oraz sprzęt AGD klasy energetycznej A++, który następnie zostanie przekazany dziecięcym ośrodkom opiekuńczym.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj