W sobotnie przedpołudnie, 9 lipca, radni osiedla Oliwa, mieszkańcy dzielnicy oraz dłużnicy komunalni porządkowali otulinę Lasu Oliwskiego w Gdańsku.

– W niecałe dwie godziny śmieci zapełniliśmy kilkanaście 120-litrowych worków – podsumowuje akcję jej inicjator, radny osiedla Oliwa, Olaf Drabowicz.

W społeczną akcję zainicjowaną przez radnych osiedla Gdańsk-Oliwa włączył się Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, który zorganizował i pokrył koszty odbioru oraz wywozu zebranych przez odpadów. W porządki zaangażowali się gdańscy dłużnicy komunalni, którzy w ten sposób odpracować mogą zaległości czynszowe. W minionym tygodniu porządkowali także teren wokół dworca PKP w Oliwie, stawu Młyńskiego oraz Pachołka. W ramach sobotnich porządków okolice boiska przy ulicy Kościerskiej uprzątnęli młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Olivia.

Po weekendowej akcji na właściwe już miejsce trafią nie tylko odpady turystyczne. Na przylegającym do ulicy Leśnej kwartale zalegały także opony, karoserie samochodowe, naczynia kuchenne, fragmenty odzieży.

Organizatorzy zapowiadają kontynuację akcji sprzątania terenów zielonych w Oliwie.

źródło: gdansk.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj