Flota Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie wzbogaciła się ostatnio o nowe pojazdy.

8 października br. nastąpiło oficjalne przekazanie Spółce PGK samochodu specjalistycznego – śmieciarki na podwoziu MAN z zabudową firmy Dobrowolski. Służyć on będzie do wywozu odpadów gromadzonych w pojemnikach o poj. od 80 l. do 1100 l.

W sierpniu br. Przedsiębiorstwo PGK w Śremie zakupiło samochód Renault Mascott z urządzeniem hakowym oraz wymiennym systemem zabudowy. Służyć on może między innymi do wywozu kontenerów Kp-7, wywozu nieczystości płynnych, a także zbiórki makulatury. Samochód posiada również 7-osobową kabinę, która wykorzystywana jest do przewozu pracowników.

Kolejny zakup Przedsiębiorstwa PGK to samochód marki Renault Mascott do zbiórki odpadów biodegradowalnych, do których należą między innymi- skoszona trawa, liście, odpady kuchenne w postaci resztek owoców lub warzyw oraz zlewki pokonsumpcyjne z placówek żywienia zbiorowego. Istnieje możliwość odbioru w/w odpadów – w zależności od rodzaju – w specjalnie do tego przeznaczonych brązowych workach lub pojemnikach. Zebrane w ten sposób odpady trafią do kompostowni znajdującej się na terenie MSOK w Mateuszewie.

źródło: srem.pl

Czytaj więcej

Skomentuj