1 / 4

We wrocławskiej Stacji Badawczej Zakładu Produkcji Wody „Mokry Dwór” prowadzone są badania, które przyczynią się do poprawy jakości wody.

Prace badawcze prowadzone są w ramach projektu pt.: „Badania skuteczności nowych technologii oczyszczania wody jako krok ku zmianie myślenia o rozwoju branży wodociągowej”, dofinansowanego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Projekt jest realizowany przez MPWiK S.A. we Wrocławiu oraz Politechnikę Wrocławską. Jest on ukierunkowany na zmianę podejścia branży wodociągowej do przyszłych inwestycji w dziedzinie oczyszczania wody. Stacja Badawcza służy do poprawy jakości otrzymywanego przez ZPW „Mokry Dwór” produktu poprzez optymalizację obecnie wykorzystywanych klasycznych układów technologicznych. Pozwala również na zbadanie potencjału aplikacyjnego nowoczesnych technologii służących do oczyszczania wody. Z wykorzystaniem instalacji doświadczalnej przeprowadzone są badania, które będą prowadziły do wdrożeń rozwiązań w skali technicznej.

Niezbędne było przygotowanie infrastruktury badawczej, aby możliwe było rozpoczęcie badań. Na pytanie  „jak skutecznie realizować inwestycje na potrzeby projektów badawczo-rozwojowych?” już wkrótce na łamach miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” odpowiedzą specjaliści biorący udział w tym projekcie. Już dziś zapraszamy do lektury październikowego wydania.

Więcej informacji  na temat Stacji Badawczej ZPW „Mokry Dwór” prezentujemy w załączonym filmie:

 

Czytaj więcej

Skomentuj