Ostrołęcka Stacja Segregacji Odpadów Komunalnych otrzymała status Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).

Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego ostrołęcka stacja wpisana została do Wojewódzkiego Planu Gospodarowania Odpadami na Mazowszu. Oznacza to, że od 1 lutego 2016 roku  SSOK przy ulicy Turskiego rozpocznie prace związane z segregacją i utylizacją odpadów.

Przyznanie naszej instalacji statusu RIPOK to zwieńczenie wieloletnich starań samorządu miasta związanych z budową stacji segregacji. Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych inwestycji w ciągu ostatnich lat, nie tylko ze względu na skalę zaangażowanych środków finansowych ale też z powodu ogromnego znaczenia stacji dla mieszkańców miasta i regionu. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak ważnym dla nas wszystkich przedsięwzięciu – powiedział w rozmowie z portalem eOstrołęka Adam Galanek, prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki miejskiej nadzorującej prace związane z realizacją inwestycji.

Budowa Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Ostrołęce została dofinansowana ze środków unijnych w wysokości 25,5 mln zł oraz z budżetu państwa.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj