Trzy oferty złożono w przetargu na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Starachowic. Prezydent miasta uważa, że od nowego roku ceny za odbiór odpadów nie wzrosną, a niewykluczone, że mieszkańcy zapłacą mniej.

– Czytając i słuchając informacji z wielu miast i miasteczek, mogliśmy spodziewać się wzrostu stawki za odbiór odpadów. Tak się jednak nie stanie, z czego się bardzo cieszę – poinformował prezydent Starachowic Marek Materek.

Najkorzystniejsza finansowo okazała się oferta złożona przez dotychczasowego wykonawcę usługi firmę Remondis, która wyceniła koszt odbioru odpadów na 763,5 zł za tonę. W obowiązującym kontrakcie cena wynosiła 875 złotych.

Wzrasta ilość odpadów mimo spadku liczby ludności

Prezydent Starachowic zaznaczył, że ilość odbieranych odpadów z roku na rok jest coraz większa, mimo że liczba ludności spada. – Jeśli okaże się, że najtańsza oferta będzie spełniała wszystkie wymogi, to liczę, że mimo to uda się obniżyć stawkę, którą aktualnie płacimy za odbiór odpadów komunalnych – powiedział prezydent Starachowic.

Miasto zamierza przeznaczyć na obsługę dwuletniego kontraktu blisko 25 mln złotych. Teraz złożone oferty będą weryfikowane. Nowa oferta z wykonawcą ma zostać zawarta do końca roku i zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022.

Obecnie stawka za odbiór odpadów komunalnych w Starachowicach wynosi 27,5 zł od osoby.

Czytaj więcej

Skomentuj