Nowy fotoplan stolicy, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku, jest już dostępny w stołecznym portalu mapowym.

Fotoplan 2021 został opracowany dla całego obszaru Warszawy wraz z obrzeżami, o łącznej powierzchni 737,6 km2. Zdjęcia lotnicze, które posłużyły do jego opracowania, zostały wykonane 28 kwietnia oraz 11 maja tego roku. Wykonano je z pokładu samolotu Partenavia P-68 lecącego na wysokości około 1300 m z prędkością około 250 km/h.

To wiarygodna oraz przystępna w odbiorze informacja

Nowy fotoplan jest bardzo dokładny – jeden piksel odpowiada 5 cm w terenie a jego wysoką dokładność nawet w ścisłym, gęsto zabudowanym centrum Warszawy, uzyskano dzięki dodatkowym lotom nad tym obszarem.

Fotoplan dostarcza szczegółowej, wiarygodnej oraz przystępnej w odbiorze informacji o topografii terenu w określonym momencie. Dzięki tym cechom wykorzystywany jest w różnych zagadnieniach, m.in. przyrodniczych, komunikacyjnych, turystycznych, urbanistycznych, bezpieczeństwa czy do określania własności.

Stołeczny portal mapowy (mapa.um.warszawa.pl) cieszy się dużą popularnością – korzysta z niego ponad 500 tysięcy unikalnych użytkowników rocznie. Portal jest stale rozwijany pod kątem niezawodności i szybkości działania, a znajdujące się w nim mapy są nieustannie aktualizowane oraz rozbudowywane o nowe zakresy informacyjne. Nie mogło zatem zabraknąć w nim Fotoplanu 2021.

 

Czytaj więcej

Skomentuj