Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego wspólnie z Zakładem Utylizacyjnym Sp. z o.o. w Gdańsku przeprowadziły w Urzędzie Miejskim akcję pod hasłem „Stop Foliówkom!”.

Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Dzień bez torebek foliowych”. Urzędnicy Wydziału Środowiska i Zakładu Utylizacyjnego rozdawali gdańszczanom materiały promocyjne mające zachęcić do nieużywania toreb foliowych i segregacji odpadów. Zainteresowanie było bardzo duże. W ciągu godziny rozdano ponad 200 toreb z materiału (wyprodukowanych z surowców wtórnych), ponad 300 toreb papierowych oraz ołówki, opaski odblaskowe, plakietki i materiały informacyjne na tematy ekologiczne. – Ważne jest wyrobienie postaw proekologicznych. Wszak środowisko i jego ochrona jest i powinna być sprawą nas wszystkich. Gdańsk wspiera słuszne inicjatywy – powiedział Maciej Lorek dyrektor Wydziału Środowiska w gdańskim magistracie.

Warto pamiętać, że torebki foliowe stanowią zagrożenie dla środowiska. Do ich produkcji zużywa się ogromną ilość energii, a proces ich rozpadu trwa setki lat. Dlatego Urząd Miejski apeluje o używanie podczas zakupów toreb ekologicznych, które nie zanieczyszczają środowiska.

źródło: gdansk.pl

Czytaj więcej

Skomentuj