500 złotych mandatu za nieposprzątaną psią kupę – krakowska Straż Miejska zapowiada surowe kary dla właścicieli czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich zwierzakach.

Chociaż na terenie Krakowa stoi kilkaset specjalnie przygotowanych koszy na psie odchody, a służby miejskie przeprowadzają cyklicznie akcje edukacyjne połączone z rozdawaniem akcesoriów do usuwania zanieczyszczeń, wielu właścicieli czworonogów nadal nie kwapi się do sprzątania kup pozostawionych na skwerach i chodnikach przez swoich pupili. Krakowska Straż Miejska zapowiada surowe karanie osób, które nie sprzątają „pamiątek” pozostawionych przez własne czworonogi. – Nieprzestrzeganie Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Miejskiej Kraków, który zobowiązuje do niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta domowe, grozi mandatem, który teraz może wynieść nawet 500 złotych – zapowiada Marek Anioł, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Jednocześnie Krakowski Zarząd Komunalny zapowiada, że jeszcze w tym roku przeprowadzone będą kolejne akcje edukacyjno-promocyjne, zachęcające do sprzątania po psach.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj