Poznańscy strażnicy i urzędnicy magistratu rozpoczynają cykl spotkań z mieszkańcami miasta, podczas których zbierać będą ich opinie dotyczące porządku w mieście oraz udzielać przydatnych informacji.

Już jutro, od godz. 15 do 17 na terenie os. Batorego (wyjście z PST przystanek Szymanowskiego – market Tesco), pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP i Straży Miejskiej, rozdawać będą worki foliowe do sprzątania psich odchodów. Każdy kto ma w domu psa otrzyma darmowo pakiet higieniczny. Przy tej okazji chcą porozmawiać z mieszkańcami o ich problemach z psami w najbliższym otoczeniu. Spostrzeżenia przekazane zostaną zespołowi roboczemu przygotowującemu zmiany w Regulaminie Utrzymania Porządku i Czystości. 

Mieszkańcy uzyskają informację na temat segregacji odpadów komunalnych, ze szczególnym naciskiem na eliminowanie toreb foliowych z życia codziennego, a także o obowiązkach właściciela samochodu, ze szczególnym naciskiem na demontaż wraków.

Jutrzejsza akcja jest pierwszą, z cyklu zaplanowanych na trzeci kwartał br., bezpośrednich spotkań z mieszkańcami. Do końca lata strażnicy i urzędnicy pojawią się w każdej dzielnicy miasta.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj