Radni z Rudy śląskiej zdecydowali o zakazie palenia na przystankach komunikacji miejskiej i placach zabaw. Za jego złamanie grozić będzie nawet 500 złotych mandatu.

Przyjęta wczoraj uchwała ustanawia zakaz palenia w obrębie wyznaczonych placów zabaw dla dzieci oraz wiat przystankowych komunikacji miejskiej. Te ostatnie radni zdefiniowali jako "zadaszone naziemne konstrukcje budowlane, połączone z gruntem w sposób trwały, nieobudowane ścianami ze wszystkich stron lub nawet ścian pozbawione". Oznacza to, że na pozbawionych wiat przystankach palacze mogą wiec dalej spokojnie sobie puszczać dymki.

CCJ 300 x 250

Właściciel lub użytkownik objętych nikotynowym zakazem miejsc zobowiązany został do oznakowania ich widocznymi napisami i symbolami, informującymi o zakazie palenia.

Wprowadzony wczoraj zakaz prawdopodobnie wejdzie w życie około połowy listopada. Egzekwować go będą strażnicy miejscy i policja. Za przyłapanie kogoś na "puszczaniu dymka" w objętym "prohibicją" miejscu funkcjonariusze będą mogli wystawić mandat w wysokości od pięćdziesięciu do nawet pięciuset złotych.źródło: Dziennik Zachodni

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj