Radni z Rudy śląskiej zdecydowali o zakazie palenia na przystankach komunikacji miejskiej i placach zabaw. Za jego złamanie grozić będzie nawet 500 złotych mandatu.

Przyjęta wczoraj uchwała ustanawia zakaz palenia w obrębie wyznaczonych placów zabaw dla dzieci oraz wiat przystankowych komunikacji miejskiej. Te ostatnie radni zdefiniowali jako "zadaszone naziemne konstrukcje budowlane, połączone z gruntem w sposób trwały, nieobudowane ścianami ze wszystkich stron lub nawet ścian pozbawione". Oznacza to, że na pozbawionych wiat przystankach palacze mogą wiec dalej spokojnie sobie puszczać dymki.

Właściciel lub użytkownik objętych nikotynowym zakazem miejsc zobowiązany został do oznakowania ich widocznymi napisami i symbolami, informującymi o zakazie palenia.

Wprowadzony wczoraj zakaz prawdopodobnie wejdzie w życie około połowy listopada. Egzekwować go będą strażnicy miejscy i policja. Za przyłapanie kogoś na "puszczaniu dymka" w objętym "prohibicją" miejscu funkcjonariusze będą mogli wystawić mandat w wysokości od pięćdziesięciu do nawet pięciuset złotych.źródło: Dziennik Zachodni

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj