Andre Lemlyn objął funkcję prezesa zarządu Suez Polska. Zastąpił na tym stanowisku Stephane Heddesheimera, który będzie pracował jako Senior VP grupy Suez w rejonie Azji i Pacyfiku.

Andre Lemlyn jest związany z grupą Suez od ponad 25 lat. Jest ekspertem w branży gospodarki odpadami.

Swoją karierę zaczynał w Czechach, a w 1999 r. jako dyrektor finansowwy przyjął wyzwanie zarządzania finansami 20 spółek należących do Grupy SUEZ w Polsce, działających w wielu obszarach gospodarki odpadami i utrzymania czystości, odpowiedzialnych m.in. za odbiór i zagospodarowanie odpadów, produkcję paliw alternatywnych, prace remediacyjne, a także inne usługi dla gmin, jak sprzątanie ulic, odśnieżanie i utrzymanie terenów zielonych.

W 2005 r. Andre Lemlyn zmienił zakres obowiązków w grupie, przechodząc do roli operacyjnej i obejmując stanowisko dyrektora operacyjnego. Od tego czasu kontynuował rozwój współpracy z sektorem przemysłowym, zarządzając szerokim portfolio klientów, obejmującym m.in. największe sieci handlowe w Polsce, sektor petrochemiczny, zakłady produkcyjne wielu branż, jak również małych i średnich przedsiębiorców. Od 1999 r. zasiada w zarządach spółek zależnych Suez w Polsce.

Lemlyn odpowiada również za rozwój projektów spalarniowych, a także za realizację umowy PPP zawartej na 25 lat pomiędzy Suez i Poznaniem na termiczne przekształcanie odpadów z obszaru ZM GOAP oraz Gminy Suchy Las, zamieszkiwanych łącznie przez 800 tysięcy mieszkańców.

Czytaj więcej

Skomentuj