Krakowianie chcą surowo karać za palenie śmieci w piecach domowych. Zakończyła się sonda internetowa na portalu www.krakow.pl.

Aż 78 proc. internautów zaznaczyło „tak” na pytanie, czy osoby niszczące środowisko naturalne poprzez spalanie w piecach domowych odpadów powinny być surowo karane. Przeciwnego zdania było 22 proc. ankietowanych.

Władze Krakowa chcą bardziej aktywnie walczyć ze szkodliwym procederem spalania odpadów w nieprzystosowanych do tego instalacjach. „Będziemy promować dobre i pozytywne dla środowiska naturalnego zachowania, a jednocześnie piętnować i karać przypadki działań szkodzących naszemu zdrowiu” – zapowiadał Wiesław Starowicz, zastępca prezydenta Krakowa podczas niedawnej konferencji prasowej w tej sprawie.

Służby ochrony środowiska już od lat prowadzą działania mające na celu ograniczenie emisji ze spalania paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych. W tym roku działania kontrolne prowadzone są wspólnie ze Strażą Miejską. W przypadku stwierdzenia palenia śmieci w nie przeznaczonych do tego instalacjach grożą sankcje karne wynikające z art. 71 ustawy o odpadach. Grzywna może wynieść nawet 5 tys. złotych.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj