Dziś w Warszawie rozpoczyna się kolejna, VI już edycja Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej „Suszenie i termiczne przekształcanie osadów ściekowych”. Funkcję jej honorowego gospodarza przyjęło MPWiK w Warszawie.

– Nowoczesne, oparte na suszeniu i termicznym przekształcaniu metody zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych rozwijają się w naszym kraju bardzo dynamicznie, a widocznych efektów mogłaby pozazdrościć nam niejedna pokrewna branża, np. dotycząca zagospodarowania odpadów komunalnych – mówi dr inż. Tadeusz Pająk, Eur Ing, opiekun konferencji.

W ramach trzydniowej Konferencji obok analizy i dyskusji aktualnych uwarunkowań prawnych, technologicznych czy finansowych, związanych z zagospodarowaniem komunalnych osadów ściekowych metodami termicznymi, kolejny raz na konkretnych przykładach inwestycji, oceniony zostanie stan rozwoju instalacji suszenia i termicznego przekształcania osadów, których każdego roku w kraju przybywa.

Konferencja stanowi nie tylko forum wymiany poglądów w zakresie dalszego rozwoju współczesnych metod zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych, ale także staje się forum eksploatatorów szeregu instalacji suszenia i spalania osadów, dotąd w dziedzinie zagospodarowania osadów w kraju jeszcze niestosowanych. 

– Dzięki temu można poznać zdobyte doświadczenia eksploatacyjne i dyskutować na temat zarówno ich pozytywnych, jak i negatywnych aspektów. Okazji ku temu nie zabraknie. Gwarantuje to obszerny i wieloaspektowy program Konferencji, obejmujący także spojrzenie zagranicznych autorów na problematykę zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych metodami termicznymi – mówi dr inż. Tadeusz Pająk.

Szczególnie istotnym akcentem Konferencji będzie wyjazd techniczny, podczas którego zaprezentowana zostanie zmodernizowana Oczyszczalnia Ścieków „Czajka” wraz z instalacją do termicznego przekształcania osadów ściekowych.

Organizatorem konferencji jest firma ABRYS.

Program konferencji 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj