Samorządy w Polsce przygotowują się do Świąt. W wielu miastach mieszkańcy będą mogli odebrać darmową choinkę. Z kolei na przykład w Bydgoszczy świąteczne drzewko w centrum miasta będzie z upcyklingu – wykonano je z butelek PET.

Choinki będzie można odebrać m.in. w Krakowie, Poznaniu czy Warszawie.

W stolicy Małopolski darmowe drzewka świąteczne 6 grudnia rozdawano w ramach promocji tras rowerowych w regionie. Mikołajkowa akcja to podsumowanie budowy sieci VeloMałopolska. Dla mieszkańców przygotowano 700 darmowych choinek.

Darmowe choinki będą czekały także na poznaniaków. W stolicy Wielkopolski będą dwie szanse, aby je odebrać – 13 grudnia na Placu Wolności od godziny 11:00 oraz 22 grudnia na Starym Rynku. Wszyscy, którzy chcą otrzymać drzewko powinni pojawić się na miejscu wcześniej – kolejka zawsze jest bardzo długa.

Z kolei w Warszawie choinki będą wydawane za odpady. W sobotę, 9 grudnia warszawiacy, którzy odwiedzą Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w zamian za przyniesiony sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie lub odpady surowcowe otrzymają choinki w doniczkach.

Natomiast w Bydgoszczy po raz kolejny stanie 7-metrowa, udekorowana ozdobami choinka z butelek PET. “Drzewko” w tym roku ma nową, zielono-czerwoną kolorystykę i stanie na Placu Teatralnym w czwartek, 7 grudnia. Inicjatorem akcji jest bydgoska ProNatura.

W Bydgoszczy po raz kolejny postawiona zostanie eko-choinka z butelek PET

Czytaj więcej

Skomentuj