Wszędzie, gdzie świeci się światło dłużej niż godzinę dziennie, tradycyjne żarówki powinny być zastąpione przez te energooszczędne. Pozwoli to zaoszczędzić do 80% energii przy pięciokrotnie wyższej efektywności świetlnej. Wynalazek Edisona z 1879 roku powoli odchodzi w zapomnienie.

Żarówek z rozpalonym do białości drucikiem, który wykorzystuje tylko 10% energii na to, by świecić, a resztę marnuje na rozgrzanie szklanej powłoki – już pozbyli się Hiszpanie. Na początku czerwca parlament w Madrycie ustalił, że rząd musi przeprowadzić operację wymiany ponad 350 mln żarówek używanych w hiszpańskich domach. Wszystkie żarówki mają być wymienione na żarówki energooszczędne, które znacznie zmniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Dwutlenek węgla ma znaczny wpływ na globalne ocieplenie, dlatego Unia Europejska już myśli nad tym, by do roku 2015 w całej Unii całkowicie zaprzestać sprzedaży zwykłych żarówek.

Firma Philips proponuje zamianę zwykłej żarówki na ECO Classic 50 – nowy energooszczędny halogen, który może służyć jako zamiennik dla standardowych żarówek. Kształt ECO Classic 50 jest identyczny jak zwykłej żarówki, ale daje doskonałe halogenowe jasne światło sprzyjające skupieniu i pracy.

Jak zapowiada producent, ECO Classic pozwala zaoszczędzić 50% energii w porównaniu do tradycyjnych  żarówek. Jej trwałość to 3000 godzin, czyli około 3 lat – dzięki, czemu również dodatkowo oszczędzamy na ich wymianie. Philips w trosce o klientów przygotował szeroki wybór halogenów energooszczędnych ECO Classic50 i zadbał o najbardziej wybredne gusta użytkowników, proponując żarówki w kształcie kulki czy świeczki. Pasują one do większości typu opraw.  ECO Classic 50 mogą być stosowane w otwartych kloszach – gdyż z nich nie wystają jak żarówki rurowe.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj