Ministerstwo Środowiska rozdaje świetlówki energooszczędne w zamian za elektrośmieci – prowadzona w ramach Partnerstwa dla Klimatu akcja jest częścią działań, które neutralizują wpływ na klimat Konferencji Klimatycznej ONZ (COP 14), która odbyła się w Poznaniu, w 2008 roku.

Zbiórka elektrośmieci, odbędzie się w sobotę, 29 maja br. w Warszawie.

Punkt wymiany starego sprzętu na żarówki zostanie przygotowany na parkingu przy Torwarze (róg ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej). Będzie to już kolejna tego typu akcja, na wszystkie przeznaczono łącznie 35 tys. świetlówek.

Emisję dwutlenku węgla powstałą w wyniku organizacji szczytu COP 14 szacuje się (łącznie z przylotami ponad 12 tysięcy gości z całego świata, ich pobytem w kraju oraz obsługą) na ok. 16 mln ton. Akcje rozdawania energooszczędnych świetlówek zrekompensują (tzw. offset) tę emisję w całości.

„Partnerstwo dla Klimatu” to stworzona przez Ministerstwo Środowiska platforma współpracy na rzecz działań zapobiegających zmianom klimatu i uświadamiających ich zagrożenia. Partnerstwo dla Klimatu  zrzesza różnorodne organizacje i instytucje. Celem Partnerstwa jest prowadzenie kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu.

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj