Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Świnoujście. Drugie życie banerów wyborczych 

Świnoujście. Drugie życie banerów wyborczych 
E. M.
24.04.2024, o godz. 9:48
czas czytania: około 2 minut
0

Z banerów wyborczych nowej prezydent Świnoujścia Joanny Agatowskiej i radnych z jej komitetu powstało kilkadziesiąt toreb, a jedna z wielkoformatowych reklam wyborczych posłużyła do zabezpieczenia przeciekającego dachu budynku przy powstającej drodze S3.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Materiały wyborcze Joanny Agatowskiej, zwyciężczyni wyborów na prezydenta Świnoujścia, otrzymały drugie życie. Zamiast trafić do śmietnika zostały bezpłatnie przekazane m.in. na rękodzielniczą produkcję toreb.

Torby z banerów wyborczych

„Jeden banerek, półtora metra na 80 centymetrów, to jedna torba. Zrobiliśmy już około 50” – powiedziała PAP Agatowska.

Torby mają podszewkę z płótna i boczną kieszeń. Pierwszy egzemplarz otrzymała nowa pani prezydent. Jej sympatycy pytają w mediach społecznościowych, jak taką torbę zdobyć.

„Zainteresowanie jest bardzo duże. Mamy problem, żeby dodatkowe banery zorganizować. A torby to tylko jedno z zastosowań. Zgłaszają się do nas żeglarze, harcerze i organizacje zajmujące się zwierzętami” – wyliczała Agatowska.

Różnej wielkości materiały wyborcze wykonane z grubej folii sprawdzają się jako plandeki do zabezpieczenia łodzi, jachtów, ale też jako pokrycie dachowe altanki działkowej czy budy dla psa.

„Środowisko żeglarskie w Świnoujściu dopytywało przede wszystkim o banery wielkopowierzchniowe” – powiedział Jarosław Włodarczyk ze sztabu wyborczego Agatowskiej.

Ogromny baner (ok. 40 mkw.) z podobizną nowej prezydent Świnoujścia wita wjeżdżających do miasta w pobliżu ul. Wrzosowej. Jest rozpięty na dachu starego domu, ale nie pełni już funkcji reklamy wyborczej.

„Ten budynek się zapada w powodu prac prowadzonych na powstającej obok drodze S3. Mieszkająca tam pani ma ponad 80 lat. Poprosiła o pomoc. Połączyliśmy kampanię wyborczą, bo to dobra miejscówka, z zabezpieczeniem domu przed zalaniem. I tak jak obiecaliśmy, przełożymy baner na białą stronę” – zapowiada Agatowska.

Podkreśliła, że po wyborach 2018 r., kiedy również kandydowała, chętnych na banery było niewielu. Sztabowcy obdzwaniali różne organizacje, działkowców, żeglarzy itd.

„Ta nasza akcja zaprocentowała po pięciu latach” – ocenił Włodarczyk.

Torby wielokrotnego użytku 

Powiedział, że nowe funkcje wyborczych banerów to wyraz coraz większej troski o środowisko. I potwierdzenie kreatywności mieszkańców Świnoujścia. Torby szyje lokalna artystka Katarzyna Baranowska. A stowarzyszenia organizujące zajęcia dla dzieci biorą banery na zajęcia sensoplastyki. Można na nich malować, bawić się, a później umyć i wykorzystać kolejny raz.

Agatowska nie określiła, ile dokładnie banerów wyborczych zostanie zagospodarowanych przez mieszkańców. Zapewne kilkaset, bo do wzięcia były też materiały promujące kandydatów na radnych startujących z jej komitetu.

„Jak tylko puściliśmy sygnał, że kto chce, może banery wziąć, ludzie zabierali je z płotów” – podsumowała.

Joanna Agatowska miała troje konkurentów w wyborach prezydenta Świnoujścia. Wygrała w pierwszej turze, zdobywając 53,75 proc. głosów. Kandydowała z poparciem Nowej Lewicy. Od 2002 r. jest świnoujską radną, dwukrotnie pełniła funkcję przewodniczącej rady miasta. W 2018 r. prezydencki wyścig przegrała. 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024