Rada Miasta Gdańska już po raz czwarty zorganizowała „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, którego głównym celem jest zachęcenie Gdańszczan do ekologicznej zabawy – szczególnie podczas nocy sylwestrowej.

Aby wziąć udział w konkursie trzeba było od 31 grudnia 2010 do 3 stycznia 2011, wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych m.in. na Targu Węglowym, pod Zieloną Bramą i przy molo w Brzeźnie) szklane butelki po napojach, którymi Gdańszczanie witali Nowy Rok.

W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z danymi osobowymi uczestnika konkursu i kontaktowym numerem telefonu. Komisja konkursowa na terenie Zakładu Utylizacyjnego wylosowała zwycięskie butelki, a ich właściciele otrzymają nagrody rzeczowe (rower, aparat cyfrowy, dvd i wiele innych).

– Dzięki konkursowi osiągamy dwie ważne sprawy – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. – Nie tylko uczymy ekologii i segregacji śmieci, ale dbamy też o bezpieczeństwo, bo na ulicach znaleźć będzie można znacznie mniej rozbitych butelek.

Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Zakład Utylizacyjny Sp. z o. o.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj