Na razie na próbę w pięciu dzielnicach Szczecna stanie w sumie 20 lamp solarnych hybrydowych. To pierwsze tego typu urządzenia, które będą rozświetlać ulice miasta. Właśnie ruszył przetarg na dostawę, instalacje i serwisowanie lamp.

W miejscach, gdzie z przyczyn technicznych trudno na razie wykonać tradycyjne oświetlenie np. brak sieci elektroenergetycznej, zdecydowano o ustawieniu lamp solarnych hybrydowych. Urządzenia mają być zamontowane w następujących lokalizacjach:
– Żydowce – Klucz ul. Śremska 1 i Śremska 3 (2 lampy),
– Pogodno ul. Kozietulskiego (5 lamp),
– Krzekowo – Bezrzecze ul. Inspektowa – Żyzna (4 lampy),
– Golęcin – Gocław ul. Rolna – Koszalińska (8 lamp),
– Wielgowo ul. Gościniec – Przedwiośnie (1 lampa).

Lampy mają być zasilane za pomocą akumulatora magazynującego energię elektryczną pozyskaną z paneli fotowoltanicznych i turbiny wiatrowej. Termin składania ofert mija 11 września br. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 90 dni na wykonanie zadania. Inwestycja będzie objęta pięcioletnią gwarancją.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Montaż lamp solarnych to efekt współpracy urzędu miasta z radami osiedli. W tym roku wszystkie rady miały do swojej dyspozycji po 100 tys. zł. czyli w sumie blisko 4 mln zł z budżetu miasta na osiedlowe inwestycje. Niektóre z nich zdecydowały o przeznaczeniu pieniędzy na montaż oświetlenia. W wyniku rozmów i wizji lokalnych zdecydowano o wyborze oświetlenia solarowego w wymienionych powyżej miejscach.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj