Na razie na próbę w pięciu dzielnicach Szczecna stanie w sumie 20 lamp solarnych hybrydowych. To pierwsze tego typu urządzenia, które będą rozświetlać ulice miasta. Właśnie ruszył przetarg na dostawę, instalacje i serwisowanie lamp.

W miejscach, gdzie z przyczyn technicznych trudno na razie wykonać tradycyjne oświetlenie np. brak sieci elektroenergetycznej, zdecydowano o ustawieniu lamp solarnych hybrydowych. Urządzenia mają być zamontowane w następujących lokalizacjach:
– Żydowce – Klucz ul. Śremska 1 i Śremska 3 (2 lampy),
– Pogodno ul. Kozietulskiego (5 lamp),
– Krzekowo – Bezrzecze ul. Inspektowa – Żyzna (4 lampy),
– Golęcin – Gocław ul. Rolna – Koszalińska (8 lamp),
– Wielgowo ul. Gościniec – Przedwiośnie (1 lampa).

Lampy mają być zasilane za pomocą akumulatora magazynującego energię elektryczną pozyskaną z paneli fotowoltanicznych i turbiny wiatrowej. Termin składania ofert mija 11 września br. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 90 dni na wykonanie zadania. Inwestycja będzie objęta pięcioletnią gwarancją.

Montaż lamp solarnych to efekt współpracy urzędu miasta z radami osiedli. W tym roku wszystkie rady miały do swojej dyspozycji po 100 tys. zł. czyli w sumie blisko 4 mln zł z budżetu miasta na osiedlowe inwestycje. Niektóre z nich zdecydowały o przeznaczeniu pieniędzy na montaż oświetlenia. W wyniku rozmów i wizji lokalnych zdecydowano o wyborze oświetlenia solarowego w wymienionych powyżej miejscach.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj