Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Szczecin. Jezioro Słoneczne zanieczyszczone nieznaną substancją

Szczecin. Jezioro Słoneczne zanieczyszczone nieznaną substancją
MŁ/PAP
06.09.2023, o godz. 12:25
czas czytania: około 1 minuty
0

Jezioro Słoneczne na szczecińskim osiedlu Gumieńce zostało zanieczyszczone nieznaną substancją. Wody Polskie zalecają niezbliżanie się do wód jeziora; próbki wody pobrał WIOŚ. Woda w jeziorze o powierzchni niecałego kilometra kwadratowego przybrała rdzawy kolor. Szczecinianie informowali o tym w mediach społecznościowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

“W związku z zanieczyszczeniem wód Wierzbaka, Bukowej i jeziorka Słonecznego nieznaną substancją, dyrekcja Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie zaleca ostrożność i niezbliżanie się do wód Wierzbaka, Bukowej i tafli jez. Słonecznego” – przekazały w środowym komunikacie Wody Polskie.

Rów Wierzbak to prawy dopływ Bukowej, strugi o długości blisko 11 km, tworzącej jezioro Słoneczne.

Monitorują sytuację na miejscu

Jak dodano, pracownicy Zarządu Zlewni w Szczecinie i Nadzoru Wodnego od wtorku, od godz. 13 “monitorują sytuację na miejscu”. Zostały też poinformowane odpowiednie służby.

“W nocy za pomocą urządzeń pneumatycznych zamknięto przepływ przy ul. Europejskiej. Czekamy na wyniki analiz pobranych przez WIOŚ próbek wody” – poinformowano.

Być może to zanieczyszczenia po akcji gaśniczej

Jak przekazała PAP rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Szczecinie Natalia Chodań “jest prawdopodobne, że zanieczyszczenie powstało na skutek spływu substancji Wierzbakiem do jeziora Słonecznego z terenu, na którym odbywała się akcja gaśnicza hali magazynowej”.

Ogniem w nocy z niedzieli na poniedziałek zajęła się hala magazynowa firmy produkującej konstrukcje stalowe w Mierzynie pod Szczecinem. Pożar gasiło osiem zastępów straży. Hala spłonęła w całości, przyległe hale uległy nadpaleniu.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024