Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Lidia Rogaś nowym zastępcą prezydenta Szczecina

Lidia Rogaś nowym zastępcą prezydenta Szczecina
13.05.2022, o godz. 14:38
czas czytania: około 2 minut
0

Zmiana w gronie zastępców prezydenta Szczecina. Z urzędu odchodzi Krzysztof Soska, zastępca odpowiedzialny za sferę społeczną. Nowym zastępcą prezydenta Krzystka będzie Lidia Rogaś, dotychczasowa szefowa Wydziału Oświaty.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Z dniem 31 maja br. Krzysztof Soska kończy pracę jako zastępca prezydenta Szczecina. Funkcję tę objął w kwietniu 2010 r. Odpowiadał za sprawy kultury, sportu, edukacji oraz opieki społecznej i zdrowia. Odejście Krzysztofa Soski jest wynikiem jego decyzji dotyczącej budowania ścieżki kariery zawodowej poza samorządem, nie kończy jednak współpracy pomiędzy Piotrem Krzystkiem, a jego dotychczasowym zastępcą.  Krzysztof Soska pozostanie przedstawicielem Szczecina w Euroregionie Pomerania, będzie też nadal zasiadał w radzie nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Lidia Rogaś, dla której nominacja na zastępcę prezydenta oznacza awans w ramach struktury, jest wieloletnim dyrektorem Wydziału Oświaty. W urzędzie pracuje od 18 lat. Po przyjęciu nowych obowiązków, poza oświatą będzie odpowiadała także za kulturę, sport i opiekę społeczną ze zdrowiem.

O zmianie poinformowano na spotkaniu z dyrektorami szczecińskich instytucji kultury, szkół oraz jednostek sfery społecznej. Podczas spotkania prezydent Krzystek podziękował Krzysztofowi Sosce za zaangażowanie. Z kolei przedstawiając Lidię Rogaś wskazał na jej doświadczenie w samorządzie podkreślając, że będzie ona kolejnym merytorycznym zastępcą w jego otoczeniu z awansu w ramach urzędowej struktury.

Jak z dumą podkreślił prezydent Szczecina Piotr Krzystek, po tej zmianie kobiety będą stanowiły połowę składu kolegium prezydenckiego. Obok Lidii Rogaś w gronie najbliższych współpracowników są jeszcze Anna Szotkowska odpowiadająca za sferę mieszkaniową i komunalną oraz skarbniczka Dorota Pudło Żylińska. Kolegium prezydenckie tworzą także zastępcy Michał Przepiera i Daniel Wacinkiewicz oraz Ryszard Słoka Sekretarz Miasta.

Kim jest Lidia Rogaś?

Lidia Rogaś, jest rodowitą szczecinianką, przez całe życie zawodowe związana ze szczecińską oświatą. Posiada bogatą wiedzę na temat szkolnictwa oraz doświadczenie w zakresie zarządzania. Jest absolwentką klasy o profilu matematyczno-fizycznym V Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, mgr filologii polskiej. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie diagnozy i ewaluacji oraz podyplomowe studia zarządzania w oświacie i dydaktyki przedsiębiorczości, a także kurs kwalifikacyjny z zakresu mierzenia jakości pracy szkół i placówek oświatowych. Posiada status nauczyciela dyplomowanego.

Karierę zawodową rozpoczęła jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2. Doświadczenie zawodowe zdobyła również podczas pracy w Kuratorium Oświaty w Wydziale Diagnoz i Strategii. W latach 2007-2011 pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Oświaty. Następnie zajmowała stanowisko ds. analiz i strategii oraz koordynowała zadania w zakresie nadzoru oraz obsługi organizacyjnej szkół i placówek oświatowych. Od roku 2015 na stanowisku dyrektora Wydziały Oświaty. Za swój największy dotychczasowy sukces zawodowy uznaje spokojne wdrożenie wprowadzonych w Polsce zmian ustroju szkolnego w latach    2016- 2019. Jak mówi, było to możliwe dzięki doświadczeniu w zarządzaniu oświatą, lecz przede wszystkim współpracy z całym środowiskiem. W 2017 roku zdobyła tytuł Osobowość Roku w kategorii Samorządność i Społeczność Lokalna.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024