Ponad 1000 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych w sprawie nowej gospodarki odpadami w Szczecinie. 60 proc. głosujących wybrało metodę naliczania opłat za odbiór śmieci od ilości osób.

O tym jak będzie się kształtować nowa gospodarka odpadami w Szczecinie zdecydują radni miasta, na specjalnej sesji, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Wcześniej natomiast planowane jest spotkanie między innymi z mieszkańcami i zarządcami nieruchomości  podsumowujące konsultacje społeczne w sprawie odpadów. O terminach sesji i spotkania z mieszkańcami poinformujemy w osobnym komunikacie.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 18 września i odbywały się na stronie www.konsultuj.szczecin.pl. Znalazły się tam trzy wersje projektu uchwały dotyczącego obliczania stawki za wywóz śmieci: od metrów kwadratowych mieszkania, od zużycia wody i od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym. Chętni mogli skorzystać także z kalkulatora opłat, dzięki którym policzyli opłatę za śmieci przy danej metodzie.

W sumie w trwających siedem tygodni konsultacjach wzięło udział 1057 osób, a 108 wyraziło swoje zdanie na forum. Głosujący w przeważającej większości wskazali stawkę za wywóz śmieci w zależności od liczby mieszkańców w gospodarstwie domowym (639 głosów), metoda od ilości zużytej wody zdobyła 232 głosów, a od powierzchni mieszkania 186 głosów. Stronę poświęconą konsultacjom odpadowym odwiedziło ponad 20 tys. osób.

Aby dodatkowo zachęcić szczecinian do udziału w konsultacjach społecznych miasto wydrukowało prawie 11 tys. ulotek, które były rozdawane interesantom w Biurze Obsługi Interesantów i w filii urzędu miasta na prawobrzeżu. Oprócz tego w tramwajach, autobusach oraz w siedzibach Rad Osiedli zawisło w sumie 300 plakatów, informujących o trwających konsultacjach.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj