20 października w Szczecinie wybuchł pożar w hali, w której składowano opony. To teren po dawnej Fabryce Papieru Szczecin-Skolwin. Badania jakości powietrza nie wykazały występowania niebezpiecznych substancji gazów, które mogłaby zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców – poinformowało w czwartek centrum prasowe wojewody zachodniopomorskiego.

“Silny wiatr rozrzedził chmurę dymu, kierując ją jednocześnie w stronę Odry. Badania jakości powietrza prowadzone przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w pobliżu budynków mieszkalnych na ul. Stołczyńskiej oraz Karpackiej, w czasie trwania pożaru oraz dziś rano, nie wykazały występowania niebezpiecznych substancji i gazów mogących zagrozić życiu i zdrowiu mieszkańców” – przekazało w czwartek centrum prasowe wojewody zachodniopomorskiego.

Dodano, że “w normie są również wskazania jakości powietrza na stacjach pomiarowych w Szczecinie”.

WIOŚ rozpoczął kontrolę

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska rozpoczął kontrolę w spółce prowadzącej zakład pirolizacji opon, w którym w czwartek doszło do pożaru.

Akcja dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin.

“Na miejscu pracuje osiem zastępów straży pożarnej. Aktualnie trwa przegrzebywanie pogorzeliska i dogaszanie małych zarzewi ognia” – powiedział w czwartek rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie mł. asp. Przemysław Majer.

Czytaj więcej

Skomentuj