Reklama

envicon 2023 ad1a

Szczecin: Uwaga, ropuchy!

Szczecin: Uwaga, ropuchy!
jw
13.04.2022, o godz. 8:39
czas czytania: około 1 minuty
0

Wszyscy ci, którzy wybierają się nad jezioro Szmaragdowe muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Parking przy ulicy Kopalnianej w Szczecinie został zamknięty do odwołania. Nie można też jeździć tam samochodem. A to wszystko w trosce o migrujące płazy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Na ulicy Kopalnianej rozpoczęła się wielka migracja ropuch szarych. Można spotkać je na poboczach, można również na samej jezdni. – Przypomnę tylko, że jest to gatunek chroniony, któremu zagrażały przejeżdżające samochody. W związku z sytuacją ulica Kopalniana, a dokładniej jej górny fragment, została zamknięta do odwołania. Nie zaparkujemy więc na parkingu tuż przy jeziorze, ale można za to korzystać z parkingu znajdującego się tuż za wiaduktem. – informuje Andrzej Kus, Rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

– Bardzo prosimy o to, by nie wjeżdżać samochodem za znak zakazu ruchu. Ropuchy, mimo że są kilka razy dziennie łapane i przenoszone do jeziora, mogą zginąć pod kołami auta. Na poboczach, by zminimalizować ich wchodzenie na jezdnię zostały rozstawione siatki zabezpieczające. – dodaje Kus.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Wiosenna akcja ratowania migrujących płazów w Lublinie

Komentarz #169933 dodany 2022-04-15 08:55:46

[…] Szczecin: Uwaga, ropuchy! […]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2023