Konsolidowanie środowiska branżowego, popularyzowanie wiedzy z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu, pobudzanie lokalnych środowisk do brania odpowiedzialności za publiczną przestrzeń oraz dawanie impulsu do tego działania to zasadnicze cele targów MIASTO OGRÓD – Zielony design.

Wydarzenie organizowane przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia br. W programie: część wystawiennicza, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, ogród pokazowy oraz konferencja z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, przygotowana przy współudziale redakcji „Zieleni Miejskiej” wydawnictwa Abrys.

Tegoroczną odsłonę spotkania zatytułowano „Parki, skwery i zieleńce”. Podczas konferencji, która odbędzie się 24 kwietnia prelegenci poruszą takie tematy, jak: efektywne wydawanie pieniędzy publicznych na przestrzeń miejską, zielone przedogródki, atrakcyjne place zabaw oraz parki miejskie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowano również panel dyskusyjny „Partycypacja społeczna kluczem do sukcesu zagospodarowania przestrzeni miejskich?”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Materiały z konferencji znajdą Państwo w najnowszym wydaniu miesięcznika „Zieleń Miejska”.

Program konferencji w formacie .pdf

Czytaj więcej

Skomentuj