53 miliony złotych, wyremontowane 104 obiekty użyteczności publicznej na terenie 6 powiatów z udziałem 25 samorządów – tak można podsumować zakończony projekt termomodernizacji na terenie w Szczecinka i okolic.

Okazją do podsumowań stała się konferencja p.n. "Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, jej efekty ekologiczne i finansowe dla samorządów lokalnych w woj. zachodniopomorskim”.

W samym tylko Szczecinku, dzięki środkom z tego projektu, ocieplono dziesięć budynków, w tym wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, szpital oraz biurowiec Powiatowego Urzędu Pracy. Powiat szczecinecki był liderem w projekcie do którego zgłosił 12 obiektów użyteczności publicznej. W obiektach tych wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, ocieplono ściany, wymieniono dach i wyremontowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Łącznie na wszystkie termomodernizacyjne w 6 powiatach inwestycje wydano przeszło 53 miliony złotych, remontując 104 obiekty użyteczności publicznej. Projekt realizowano w powiatach: białogardzkim, drawskim, kołobrzeskim, koszalińskim, szczecineckim i świdwińskim.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Zrealizowany projekt był pierwszym w Polsce z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, który związany był ze zmniejszeniem wpływu obiektów użyteczności publicznej na środowisko a także zmniejszeniem kosztów energii wykorzystywanej do ich funkcjonowania. Prace związane z termomodernizacją obiektów miały na celu zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków.

źródło: wfos.szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj