Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Szef klubu PiS: w piątek decyzja ws. projektu przedłużającego kadencję samorządów

Szef klubu PiS: w piątek decyzja ws. projektu przedłużającego kadencję samorządów
MŁ/PAP
07.09.2022, o godz. 12:17
czas czytania: około 2 minut
0

W piątek spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, na którym prawdopodobnie zapadną decyzje co do dalszego procedowania projektu ws. przedłużenia kadencji samorządów - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas weekendowego spotkania z mieszkańcami Mielca zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży w Sejmie projekt ustawy przedłużającej kadencję samorządów o pół roku.

“Projekt jest przygotowany od wiosny. Teraz pewnie będzie procedowany. W piątek spotka się Prezydium Komitetu Politycznego PiS i prawdopodobnie tam zapadną decyzje, co do dalszego procedowania tego projektu” – powiedział PAP Terlecki podczas forum ekonomicznego w Karpaczu.

Dopytywany, czy może on trafić na najbliższe posiedzenie Sejmu powiedział: “Jest to całkiem możliwe”. Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w dniach 14-16 września.

Rozdzielić wybory

Terlecki pytany, czy to oznacza, że doszło w sprawie projektu do porozumienia z prezydentem Andrzejem Dudą, powiedział, że z tego co wie, to “jednak argumenty za tym, by rozdzielić wybory samorządowe i parlamentarne przeważyły”.

“Wydaje mi się, że w tej sprawie jest też zgoda, czy przychylność pana prezydenta. Tym bardziej, że instytucje, które zajmują się przeprowadzaniem wyborów ostrzegają, że może to być bardzo kłopotliwe, gdyby odbywały się równocześnie” – powiedział szef klubu PiS.

Wybory samorządowe wypadają jesienią 2023 r. w związku z tym, że w 2018 r. wydłużono kadencję samorządów z 4 do 5 lat (ostatnie wybory samorządowe odbyły się 21 października 2018 r.). Jednocześnie jesienią 2023 wypada konstytucyjny termin wyborów parlamentarnych (ostatnie odbyły się 13 października 2019 r.).

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024