Skala wyłudzeń środków z funduszy na wsparcie w czasie pandemii jest niewielka, służby sprawnie współpracują – powiedział PAP we wtorek przewodniczący sejmowej komisji służb specjalnych Waldemar Andzel (PiS).

“Skala wyłudzeń jest bardzo niewielka; to niezwykle rzadkie przypadki. Widać, że nadzór służb i wymiana informacji między Polskim Funduszem Rozwoju a służbami jest bardzo dobra” – podkreślił poseł.

Dodał, że nadużycia w porównaniu z innymi krajami są bardzo nieliczne. “Sam jestem pozytywnie zaskoczony sprawozdaniami” – powiedział Andzel. “To olbrzymi program, niezwykle pomocny” – dodał, argumentując, że dzięki niemu Polska ma “najniższe bezrobocie w Europie”, a pomoc z PFR pozwoliła wielu firmom uniknąć upadłości.

Informację o współpracy służb specjalnych z innymi instytucjami państwa na rzecz zapobiegania i przeciwdziałania wyłudzeniom środków z Tarcz Finansowych Polskiego Funduszu Rozwoju i Tarczy Antykryzysowej przedstawili szefowie CBA, ABW, KAS, prezes PFR, komendant główny policji i komendant CBŚP.

 

Czytaj więcej

Skomentuj