Od jutra w Poznaniu na Targach POLEKO można obejrzeć wystawę organizowaną z okazji 10-lecia Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu. Tematem przewodnim jest szkło, ponieważ od zbiórki szkła się zaczęło – pierwszą kategorią Konkursu była „Szklana Statuetka”.

Dziś i jutro w Poznaniu można obejrzeć wystawę organizowana jest z okazji 10-lecia Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu. Tematem przewodnim jest szkło, ponieważ od zbiórki  szkła się zaczęło  – pierwszą  kategorią Konkursu była  „Szklana Statuetka”.

Od pierwszej edycji Konkursu twórcą szklanych  statuetek, wręczanych  laureatom, był prof. Zbigniew Horbowy – artysta-plastyk  zajmujący się wzornictwem przemysłowym, szkłem unikatowym  i użytkowym, uważany za czołowego polskiego projektanta i twórcę własnej szkoły wzorniczej – dlatego głównymi eksponatami wystawy są szklane statuetki.

Wystawa ta to także docenienie dotychczasowego wkładu wszystkich laureatów, którzy brali udział w konkursie „Przeglądu komunalnego” o Puchar Recyklingu, w ciągu dziesięciu lat jego trwania zostało zebranych ponad 500 tys. ton posegregowanych odpadów, uczestnicy konkursu podjęli tysiące przedsięwzięć ekologicznych a łączna pula nagród finansowych osiągnęła dwa miliony złotych.

Wystawa mieści się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 3a.
Otwarcie wystawy we wtorek, 24 listopada o godz. 12.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj