13 drużyn złożonych z uczniów gimnazjów z Jaworzna rozpoczęło rywalizację w drugim etapie konkursu „Jaworznicka szkoła pod żaglami. Kanalizacja – wiatr w żagle dla czystego środowiska”. Zwycięską drużynę, która popłynie w rejs po Bałtyku, wybiorą sami mieszkańcy w internetowym głosowaniu na najlepszy film promocyjny. Głosowanie potrwa od 14 do 25 czerwca.

Celem konkursu organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji jest upowszechnienie wśród młodych mieszkańców Jaworzna postaw proekologicznych i zalet budowy kanalizacji w mieście (to jedna z największych inwestycji od lat). Pierwszy etap konkursu, polegał na wypełnieniu testu dotyczącego ochrony środowiska naturalnego. W konkursie brali udział uczniowie jaworznickich gimnazjów zainspirowani prelekcjami przeprowadzonymi przez organizatorów w szkołach.

Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy wypełnili test na stronie poświęconej budowie kanalizacji – www.kanalizacja.jaworzno.pl. W tej części 5-osobowe drużyny reprezentujące gimnazja mają za zadanie przygotowanie 1,5-2,5 minutowego filmu uświadamiającego mieszkańcom Jaworzna, jak nowa kanalizacji wpłynie na ochronę środowiska.

– Zależy nam na budowaniu świadomości młodzieży w zakresie dbania o środowisko naturalne, stąd pomysł organizacji konkursu. Drugi etap, obejmujący stworzenie filmu promocyjnego, to wyzwanie, z którym zmierzą się najbardziej kreatywni gimnazjaliści. Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem wśród młodych osób – tłumaczy Józef Natonek, prezes MPWiK w Jaworznie.

Od 14 do 25 czerwca na stronie www.kanalizacja.jaworzno.pl potrwa głosowanie na najlepszy film. Zwycięży drużyna, której film uzyska najwięcej głosów. Głosowanie jest otwarte, udział w nim może wziąć każdy zainteresowany. Wręczenie nagród odbędzie się 29 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego.

Zwycięska drużyna wraz z opiekunem popłynie w tygodniowy rejs zorganizowany w czasie wakacji po Bałtyku ze Szczecina na Bornholm i do Sassnitz. Kolejne dwie drużyny otrzymają atrakcyjne nagrody pocieszenia.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj