(3.10) Rolnicy z powiatu radomskiego będą mogli nauczyć się, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami na specjalnym bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez urząd marszałkowski.

Uczestnicy dowiedzą się, co robić z odpadami zawierającymi np. azbest, opakowaniami po nawozach, zużytymi bateriami, oponami, akumulatorami, olejami, a także martwymi zwierzętami. Nauczą się, jak prawidłowo segregować odpady i dlaczego warto to robić. Zdobędą informacje na temat obowiązkowych ubezpieczeń zwierząt i upraw. Będzie to pierwsze tego typu szkolenie dla rolników. Wcześniej urząd marszałkowski szkolił w tej tematyce samorządowców i nauczycieli przyrody.

Jak informuje Milewska, dla mieszkańców z obszarów wiejskich woj. mazowieckiego przygotowano w sumie 25 szkoleń. Do tej pory odbyły się już dwa. Koszt przeprowadzonych zajęć to 150 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Szkolenia poprowadzi Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań, a ich organizatorem jest urząd marszałkowski.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod nr telefonu: 022 59 79 125 lub 022 842 20 11.źródło: Gazeta Wyborcza Radom

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj